сабота, 2 март 2024

Бесплатни ќе бидат налепниците НМК на регистерските таблички, одлучи МВР

Налепниците со ознаката НМК кои ќе треба да се залепат на регистарските таблици ќе бидат бесплатни за граѓаните, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи.

Објавено на

часот

Сподели

Како што се наведува во соопштението, донесена е одлука налепниците со ознаката НМК кои ќе треба да се залепат на регистарските таблици да бидат бесплатни за граѓаните, односно да бидат на товар на МВР.

Обврската за користење на ознаката НМКвна регистарските таблички е од Преспанскиот договор.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ