понеделник, 17 јуни 2024
Ќе заработува преку 100 милиони евра по сезона

Бензема му се јавил на Роналдо, Французинот е многу блиску до преселба во Ал Итихад

Објавено на

часот

Сподели

Карим Бензема ќе биде новото звучно име кое ја напушта Европа за преселба во Саудиска Арабија.

Напаѓачот е многу блиску до преселба во Ал Итихад, извори од клубот за АС брифираат дека пратично е договорена двегодишна соработка и плата од преку 100 милиони евра по сезона.

АС додава дека Карим Бензема веќе разговарал со Кристијано Роналдо и се распрашувал за квалитетот на првенството во Судиска Арабија и животот во земјата.

Се очекува официјална потврда да пристигне во следните денови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ