вторник, 18 јуни 2024

Белингем е прогласен за играч на сезоната во Ла Лига (ВИДЕО)

Новата ѕвезда на Реал Мадрид, Џуд Белингем е прогласен за најдобар играч на сезоната во шпанската лига.

Објавено на

часот

Сподели

Белингем се покажа како вистинска инвестиција на Реал Мадрид, Англичанецот покрај извонредната игра во средниот ред, успеа да постигне и дури 19 голови, а имаше и шест асистенции. Тој заслужено е прогласен за играч на сезоната во Ла Лига.

За најдобар тренер е прогласен стратегот на Жирона, Мичел Санчез.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ