недела, 21 април 2024

Белград се полни со Македонци, атмосферата зоврива (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Објавено на

часот

Сподели

Според најавите, на автопатот кон Белград има неколку километри долга колона со македонски навивачи, па според информации од белградската полиција, вечерва во Арена Македонија ќе ја бодрат поовеќе од 7.000 навивачи. Мнозинството сигурно ќе се стационира околу Арена, многу од навивачите ќе бидат и во фан зоната во хотел Југославија, накусо – по Ниш и Белград ќе биде окупиран.

Македонија вечерва во 18.15 часот во Арена игра против Данска, која без ниту еден бод стигна во втората фаза, па во случај на победа, Кире Лазаров и останатите ќе се вклучат во борба за висок пласман.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ