среда, 19 јуни 2024

Бегалец осуден за тешка кражба спроведен во затвор

Објавено на

часот

Сподели

„Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик“, соопштија од МВР.

Лицето, се вели во соопштението, ќе биде предадено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ