вторник, 25 јуни 2024

Бегалец од затвор баран со потерница заврши зад решетки во Идризово

Дваесет и тригодишен жител на Кичево баран со потерница е приведен синоќа и спроведен во затворот во Идризово за доиздржување на казната.

 

Објавено на

часот

Сподели

„На 28.05.2024 во 02.20 часот во Кичево, полициски службеници од полициската станица Кичево го приведоа А.А.(23) од Кичево. Тој бил баран по потерница врз основа на наредба од Основен суд Кичево поради бегство од Казнено – поправната установа Затвор Идризово, каде што издржувал казна затвор од две години и девет месеци за сторени кривични дела разбојништво и кражба“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ