вторник, 28 мај 2024

Бегал од полицијата и фрлил ќесе со марихуана

На улицата „Дабничка“ во Прилеп  полицајци се обиделе да го запрат возилото управувано од А.А. (20) од Прилеп, но тој продолжил да се движи и од возилото исфрлил ќеса со марихуана.

Објавено на

часот

Сподели

По комплетно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ