четврток, 18 април 2024

Бебе загина во тешка сообраќајка на магистралниот пат Струмица – Ново Село

Вчера околу 12.50 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистрален пат Струмица – Ново Село, делница помеѓу селата Босилово и Турново, патничко возило фолксваген поло со струмички регистарски ознаки, управувано од 40 годишната В.Д.Т. од село Стиник, општина Ново Село, излетало од коловозот.

Објавено на

часот

Сподели

Од здобиените повреди починало бебе, кое било превезувано во возилото, а смрт констатирал лекар во Медицински центар Струмица.

Со телесни повреди се здобиле В.Д.Т. и сопатничката С.Т.(49) од село Доброшинци, струмичко. Увид на местото извршиле јавен обвинител и екипа на СВР Струмица.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ