петок, 14 јуни 2024

Барселона го раскина договорот со Умтити, ќе заштеди 20 милиони евра

Објавено на

часот

Сподели

Актуелниот договор на Умтити со Барселона завршуваше со крајот на сезоната 2025/26, но од вчера тој е слободен играч.

Умтити беше еден од најплатените фудбалери на Барселона, но не играше. Минатата сезона беше позајмен во Лече каде имаше одлична сезона.

Французинот сега е слободен играч, во наредните денови ќе биде појасно која ќе биде неговата следна дестинација.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ