четврток, 30 мај 2024

Барселона го победи Реал Сосиедад и се врати на второто место (ВИДЕО)

Барселона брзо ја врати втората позиција која ја загуби по меѓусебниот дуел со Жирона, Каталонците го победија Реал Сосиедад со 2-0.

Објавено на

часот

Сподели

Резултатот беше отворен во 40. минута по една убава акција на Барселона. Левандовски мајсторски додаде до Гундоган кој асистираше до Јамал, а тој погоди за водство на домаќините од 1-0.

Конечните 2-0 ги постави Рафиња од пенал во третата минута од судиското продолжение.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ