петок, 25 октомври 2024

Барселона дојде до очекуваниот триумф за пласман во осминафиналето од Купот на Шпанија (ВИДЕО)

Барселона со 3-2 победи на гостувањето кај Барбастро и се пласираше во осминафиналето од Купот на Шпанија.

Лопез во 18. минута донесе водство за Барса, со тој резултат се замина на одморот.

По шест минути игра во вториот дел Рафиња постигна гол по една одлична асистенција на Форт за водство на Барселона и од 2-0.

Девет минути подоцна Де Меса Гаридо намали на 2-1, голема радост за играчите на Барбастро.

Во 88. минута Левандовски погоди од пенал и ја врати предноста од два разлика за Барса, овојпат од 3-1.

Речеше третата минута од судиското продолжение кога Прат исто така од пенал ги постави конечните 3-2.