среда, 21 февруари 2024
Ла Лига

Барса конечно ја затресе мрежата на Димитриевски, но Рајо Ваљекано победи (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Столе Димитриевски немаше примено гол од Барселона на претходните три меча против каталонскиот гигант. Одлично му одеше и денеска, но сепак во 83. минута Левандовски ја затресе неговата мрежа поставувајќи ги конечните 2-1 за Рајо.

Херој на Рајо Ваљекано на овој меч беше Гарсија кој ги постигна и двата гола. Првиот во 19. минута, а вториот по осум минути игра во второто полувреме.

Во другите денешни натпревари од Ла Лига, Селта – Елче 1-0, Хетафе – Алмерија 1-2 и Атлетико Мадрид – Мајорка 3-1.


 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ