вторник, 18 јуни 2024

Баражот меѓу Вардар и Детонит ќе се игра во Струмица

Изминатиот викенд завршија сезоните во Првата и Втората македонска фудбалска лига, останува да се одигра уште баражот меѓу Вардар и Детонит со кој ќе се комплетираат учесниците за следната сезона во најдобрата конкуренција.

Објавено на

часот

Сподели

Баражот меѓу Вардар и Детонит ќе се игра во недела на 26. мај со почеток од 17 часот на стадионот „Благој Истатов“ во Струмица.

Имаше неколку опции за одигрување на натпреварот, се посочуваа Охрид и Штип, но одлуката е Струмица да биде градот домаќин.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ