среда, 21 февруари 2024

Баерн Минхен првпат по 16 години загуби од Вердер (ВИДЕО)

Кикс на Баерн Минхен во Бундеслигата на кој се израдува Леверкузен, тимот на Томас Тухел на свој терен загуби од Вердер Бремен со 1-0.

Објавено на

часот

Сподели

Вердер Бремен се радува на голема победа на Алијанц арената, прв пораз на Баерн Минхен од овој тим по 2008 година.

Единствениот погодок денеска беше постигнат во 59. минута кога Вејсер по една соло акција биеше под пречката на Мануел Нојер.

До крајот на мечот Баерн Минхен со сите сили се обидуваше да избегне поразот, имаше неколку извонредни шанси, но мрежата на противникот остана незатресена.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ