вторник, 21 мај 2024

Баерн Минхен и Реал Мадрид одиграа реми во првата полуфинална пресметка (ВИДЕО)

Баерн Минхен и Реал Мадрид одиграа 2-2 во првиот полуфинален дуел од Лигата на шампионите, и двете екипи беа во водство, на крајот мечот заврши нерешено.

Објавено на

часот

Сподели

На Реал Мадрид му припадна првото полувреме. Резултатот беше отворен во 24. минута кога по една фантастична асистенција од Крос, Винисиус излезе сам пред Нојер и погоди за водство од 1-0.

По осум минути игра во второто полувреме, Сане постигна одличен погодок со силен шут откако претходно влезе во шеснаесетникот со една соло акција.

Четири минути подоцна се случи комплетен пресврт, Хари Кејн реализираше пенал за водство на Баерн Минхен од 2-1.

Баварците сепак не го сочуваа водството, пенал беше досуден и за Реал Мадрид, погоди Винисиус од белата точка во 83. минута за конечни 2-2.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ