петок, 23 февруари 2024
Дисциплинска казна за фудбалерот

Баерн Минхен го суспендираше Мане

Објавено на

часот

Сподели

Садио Мане го нападна Лирој Сане во соблекувалната по натпреварот од Лигата на шампионите против Сити.

Поради ова, Баерн Минхен реши да го суспендира својот фудбалер и тој нема да биде во составот за мечот во сабота против Хофенхајм, а ќе биде и парично казнат.

Двајцата фудбалери денеска се извиниле за својата постапка пред останатите фудбалери.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ