среда, 19 јуни 2024

Баерн Минхен го промовираше првото засилување, Нусар Мазрауи од Ајакс

Објавено на

часот

Сподели

Баварците денеска потпишаа со 24-годишниот марокански фудбалер кој игра на позицијата десен бек.
 
„Баерн Минхен го комплетираше потпишувањето на Нусар Мазрауи. 24-годишниот фудбалер доаѓа како слободен фудбалер од Ајакс, тој потпиша договор со 2026 година“, стои во соопштението на германскиот клуб.
 
Мазрауи во 2013 година стана член на школата на Ајакс, во првиот тим за холандскиот клуб дебитираше во 2018 година. Тој има 137 настапи за Ајакс и 10 гола. Има и еден гол за Мароко во 12 настапи.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ