вторник, 5 март 2024

Автомобил удрил во автобусот со фудбалери на Реал Мадрид

На патот до Лајпциг автобусот со фудбалерите на Реал Мадрид имал непријатен момент откако бил удрен од автомобил Тојота Авенсис.

Објавено на

часот

Сподели

Кралевите утре му гостуваат на Лајпциг во меч од Лигата на шампионите. Утринава од Мадрид тргнаа со авион до Ерфурт, а од таму со автобус до крајната дестинација.

Додека патувале со автобусот, во нив удрило патничко возило „Тојота Авенсис“. Сообраќајката се случила кога автомобилот се обидел да промени лента.

Во сообраќајката нема повредени, има само материјална штета на возилата од неколку илјади евра.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ