недела, 14 април 2024

Автомобил излетал од патот и завршил во река

На патот Кичево-Стража доцна синоќа се случи тешка сообраќајна несреќа, кога кај селото Колари возило излета од патот и заврши во реката. Неофицијално, загинато е едно лице.

Објавено на

часот

Сподели

Не се јасни причините за несреќата и се очекува во текот на денот МВР да соопшти повеќе информации.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ