вторник, 18 јуни 2024

Aвиокомпанијата „Ејџијан Ерлајнс“ се премисли, нема да лета од Скопје до Крф

Од комерцијални причини, планираната директна сезонска линија од Скопје за островот Крф нема да биде воведена, информираа од грчката авиокомпанија „Ејџијан Ерлајнс“.

Објавено на

часот

Сподели

Сезонското авионско поврзување меѓу Меѓународниот аеродром Скопје и аеродромот Крф, ТАВ Македонија го соопшти на почетокот на април и најавија дека летот ќе биде воведен на 1 јуни годинава.

Од „Ејџијан Ерлајнс“ велат дека линијата меѓу Скопје и Атина продолжува регуларно да функционира, како и досега и не постојат промени во поврзувањето на двата главни градови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ