четврток, 13 јуни 2024
На европското првенство во Рим

Атлетичарка предвреме славеше и го загуби медалот (ВИДЕО)

На Европското првенство во атлетика кое се одржува во Рим, се случи нешто што ретко се гледа.

Објавено на

часот

Сподели

На трката во брзо одење од 20 километри, шпанската атлетичарка Лаура Гарсија-Каро го загуби бронзениот медал откако почна предвреме да слави.

Пред да стигне на целта, таа земја шпанско знаме е го намали темпото радувајќи се на третата позиција, тоа го искористи Украниката, Људмила Олјановска која ја помина и ја освои бронзата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ