понеделник, 17 јуни 2024

Астон Вила не се шегува, договори дефанзивец на Севиља кој има откупна клаузула од 80 милиони

Објавено на

часот

Сподели

Популарните „вилани“ не трошат многу време кога е во прашање склопување на тимот за новата сезона.

Како прва одлука, Филипе Кутињо беше задржан и постигнат договор со Барселона за перманентен трансфер на Бразилецот. Астон Вила потоа успеа да ја доби битката за потписот на Бубакар Камара од Марсеј, а сега е потврдено и третото засилување.

Тимот предводен од Стивен Џерард соопшти дека начелно е постигнат договор за трансфер на Диего Карлос од Севиља.

Бразилецот важи за еден од подобрите дефанзивци во Шпанија и има откупна клаузула од 80 милиони евра. Во моментов нема потврда за сумата која ќе биде платена.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ