недела, 14 април 2024

Ашковски поради повреда ги пропушта мечевите против Молдавија и Црна Гора

Поради повреда на скочниот зглоб, Стефан Ашковски нема да биде во комбинација за престојните натпревари на Македонија против Молдавија и Црна Гора.

Објавено на

часот

Сподели

Ашковски веќе три недели има повреда на скочниот зглоб, но се појави на подготовките во Анталија.

Беше на физикална терапија, но тој процес за закрепнување се покажал дека е недоволен за навреме да се опорави. Тој ќе ги пропушти и двата пријателски натпревари.

Бекот се враќа во својот клуб Алашкерт, Ерменија и таму ќе ја продолжи рехабилитацијата.

Македонија на 22. март игра со Молдавија, а на 25. март со Црна Гора.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ