сабота, 20 април 2024

„АС“ тврди: Димитриевски има договор со Валенсија

Македонскиот голман, Столе Димитриевски кариерата ќе ја продолжи во Валенсија доколку е вистина тврдењето на весникот „АС“ дека тој веќе се договорил со овој клуб.

Објавено на

часот

Сподели

Мадридскиот весник „АС“ објавува дека Димитриевски веќе има потпишано преддоговор со Валенсија и по крајот на оваа сезона ќе се пресели таму.

Македонецот изјавуваше дека сака да остане во Рајо Ваљекано, но очигледно не може да се договори со овој клуб за продолжување на соработката. Неговиот договор истекува на 30 јуни, па тој како слободен играч би требало да се пресели во Валенсија.

Валенсија планира да го продаде Грузиерцот Гиорги Мамардашвили за 30 милиони евра ова лето, а да го донесе Димитриевски како слободен играч.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ