петок, 19 април 2024
Град Скопје ѝ врати на ДКСК

Арсовска ја обвини Антикорупциска дека се занимава со исполнување на политички агенди

Објавено на

часот

Сподели

„Секако, за барање на корупција онаму каде што навистина постои сомнеж треба и храброст. Одлика, која за жал не ги краси членовите на Антикорупциската комисија. Добро е сепак што ДКСК поднеле кривична пријава за која воопшто Град Скопје не е известен, а дознаваме од медиумите, за еднаш да се расчисти маглата која ја сеат разни политиканти. Секако, членовите на ДКСК ќе мора да ја докажат и сопствената надлежност во постапувањето по овој ‘предмет’ пред соодветна судска инстанца“, пишува во реакцијата на Град Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ