четврток, 30 мај 2024

Арсенал убедлив против Борнмут, топчиите остануваат на врвот (ВИДЕО)

Арсенал кој нема право на кикс во битката за шампионската титула, со 3-0 го совлада Борнмут и го префрли притисокот врз Манчестер Сити.

Објавено на

часот

Сподели

Топчиите поведоа во финишот од првото полувреме со гол од пенал на Сака. Фаулот беше направен врз Хаверц.

Во 70. минута Тросар зголеми на 2-0 по асистенција од Деклан Рајс.

Длабоко во судиското продолжение гол даде и самиот Рајс со што беа поставени конечните 3-0.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ