понеделник, 24 јуни 2024
Шпанецот ќе добие нов богат договор

Арсенал ќе го направи Артета еден од најплатените тренери во светот

Голем број на извори од „островото“ пренесуваат дека Арсенал подготвува нов договор за Микел Артета, Шпанецот ќе стане еден од најплатените тренери во светот.

Објавено на

часот

Сподели

„Топчиите“ се подготвуваат за уште едно работно лето на трансфер пазарот, но прв приоритет на раководството е да се реши иднината на Микел Артета.

Шпанецот ќе биде награден со нов долгогодишен договор, а ќе добие и значително покачување на платата.

Микел Артета ќе стане еден од најплатените тренери во светот, одредени извори пренесуваат дека неговите примања ќе бидат слични како оние на Пеп Гвардиола, кој има плата од 20 милиони фунти по сезона.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ