среда, 29 мај 2024

Арсенал го доби дербито на Северен Лондон, важни три бода за топчиите (ВИДЕО)

Арсенал освои три многу значајни бода откако со 3-2 славеше на гостувањето кај лутиот ривал Тотнем.

Објавено на

часот

Сподели

Топчиите имаа страшно прво полувреме, поведоа во 15. минута со автогол на Хојбјерг, а во 27. минута Сака зголеми на 2-0, на седум минути до одоморот погоди и Хаверц за 3-0.

Во вториот дел се променија работите, Тотнем се врати во игра, Ромеро во 64. минута постигна гол за 3-1, а Сон во 87. минута погоди од пенал за 3-2.

Арсенал се одбрани во финишот и го зачува водството за големи три бода во битката за титулата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ