понеделник, 20 мај 2024

Арне Слот ќе биде новиот тренер на Ливерпул

Ливерпул е во завршни преговори за да го договори холандскиот стратег Арне Слот за наследник на Јирген Клоп кој ќе замине по крајот на сезоната.

Објавено на

часот

Сподели

Веќе се случија неколку рунди преговори меѓу Слот и Ливерпул, оценети се како позитивни, Холанѓанецот сака да се пресели во Премиерлигата, останува да се прецизираат уште неколку детали по што двете страни ќе си подадат рака.

Во меѓувреме Ливерпул води преговори со Феенорд за висината на обесштетувањето кое ќе треба да го плати за да го добие Слот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ