недела, 3 март 2024

Аргентинец кој делеше соблекувална со Роналдо: Му симнувам капа, нема врска тоа што се зборува за него

Гонзало „Пити“ Мартинез октри како се однесувал Кристијано Роналдо во соблекувалната на Ал Наср, вели дека има само пофални зборови за Португалецот, кој бил многу скромен.

Објавено на

часот

Сподели

Многумина го доживуваат Кристијано Роналдо како арогантен, нарцисоиден или егоцентричен, ваква слика си имал и Гонзало „Пити“ Мартинез, но Аргентинецот сега има само пофални зборови за Португалецот откако двајцата делеа соблекувална во Ал Наср.

„Од самиот старт се постави како еден од нас. Покажа дека е голем човек, му симнувам капа бидејќи многу работи кои се зборуваат за него, немаат врска. Тој е многу скромен“ – вели популарниот Пити.

„Се стави на нашето ниво, никогаш не глумеше дека е над нас. Кога имате прилика да соработувате со некој секој ден, го гледате од поинаков агол“.

„Има огромен натпреварувачки дух, оди до самиот лимит па понекогаш прави грешки, но од лично искуство можам да ви кажам дека е одличен човек. Се што има освоено, самиот го има заработено и заслужено. Има преминато преку еден куп пречки“.

„Задоволство ми беше што делевме соблекувална, Роналдо навистина е голем“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ