петок, 21 јуни 2024
По денешното пукање во Ист гејт мол

Апел од МВР: Ако имате каква било информација за ова лице јавете во полиција

МВР информира јавноста дека на фотографијата обезбедена од полициските служби е лицето што го изврши кривично-правниот настан денеска во трговскиот центар Ист гејт мол во Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

МВР ги повикува граѓаните доколку го забележат ова лице, имаат какви било сознанија за него или корисна информација која може да помогне во истрагата која СВР Скопје ја води во координација со јавен обвинител, веднаш да известат во најблиската полициска станица или да пријават на  телефонските броеви 192 или 112.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ