среда, 29 мај 2024

Антонио Конте се враќа во Серија А, ќе биде тренер на Наполи

Според „Раи Спорт“, Антонио Конте си подал рака со Аурелио Де Лаурентис за тригодишен договор со Наполи.

Објавено на

часот

Сподели

Реномираниот италијански медиуми тврди дека Конте ќе биде нов тренер на Наполи, двете страни се договориле за тригодишен договор кој наскоро и официјално ќе биде потпишан.

Конте ќе добива плата од 6,5 милиони евра по сезона.

Де Лаурентис и претходно сакаше да го ангажира Конте, но тој не сакаше да го преземе клубот среде сезона.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ