понеделник, 26 февруари 2024
Премиерлига

Антони блесна, Јунајтед го победи Нотингем Форест (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Резултатот беше отворен во 32. минута кога Антони постигна гол за водство од 1-0.

На 15 минути до крајот на мечот Антони имаше улога на асистент, додаде до Далот кој погоди за конечни 2-0.

Не беше се така идеално за Манчестер јунајтед, на загревањето се повреди Марсел Сабицер кој беше во одлична форма.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ