недела, 26 мај 2024

Ангеловски на тајм-аут жестоко ги пцуеше своите ракометари (ВИДЕО)

Тренерот на Пелистер, Бранко Ангеловски со пцовки распука по своите ракометари откако Тиквеш го сврте резултатот и поведе во полуфиналето од Купот на Македонија.

Објавено на

часот

Сподели

Во СЦ „Борис Трајковски“ Пелистер и Тиквеш се борат за пласман во финалето од Купот на Македонија. Во еден момент при пад на неговите ракометари, Ангеловски викна тајм-аут и се истури со пцовки по своите ракометари.

Непристојното викање на Ангеловски по своите играчи вроди со плод, Пелистер го доби првото полувреме со три гола разлика, 16-13.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ