недела, 21 април 2024

Ангелов најсигурен меѓу стативите

Објавено на

часот

Сподели

Популарниот Диви има процент на успешност од 48-отсто (11/23), што го искачи на врвот на листата на најдобрите меѓу стативите. Зад него е голманот на Србија и член на скопски Металург, Дарко Станиќ, кој брани со 46-отстотна успешност (30/65).

Првиот голман на македонската херојска чета, Борко Ристовски, е на делба на 16. позиција со 32-отсто одбранети удари кон неговиот гол.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ