понеделник, 4 март 2024

Андонова даде гол за победа на Леванте, па на носилки го напушти теренот! (ВИДЕО)

Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова даде нов гол за Леванте, овојпат погоди за триумф од 1-0 над Тенерифе, но поради повреда на носилки беше изнесена од теренот.

Објавено на

часот

Сподели

Во 43. минута Андонова најдобро се снајде во шеснаесетникот на Тенерифе и постигна гол за победа на Леванте од 1-0.

Во самиот финиш во овид да изблокира една топка, Македонката доби удар во главата. Веднаш и беше укажана лекарска помош, па на носилки беше изнесена од теренот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ