петок, 14 јуни 2024

АМСМ предупредува на внимателно возење низ клисурите поради одрон на камења

Автомото сојузот на Македонија – АМСМ препорачува внимателно возење особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

 

Објавено на

часот

Сподели

АМСМ информира дека сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ