петок, 14 јуни 2024

Американски генерал: Украинската контраофанзива оди поспоро од очекуваното

Објавено на

часот

Сподели

Зборувајќи за Нешнал прес клаб, Мили кажа: „Украинската контраофанзива оди поспоро од тоа што луѓето го предвидуваа, но тоа не ме изненадува“.

„Напредува постојано, решително, пробивајќи се низ тешки мински полиња и така натаму“, додаде тој.

Украинските функционери јавуваат за напредување на сите делови од фронтот, но без конкретни докази за тоа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ