вторник, 23 април 2024

Алтернативната рок, панк, метал и хардкор сцена ќе се претстави на петтиот Андерфест

Музичкиот фестивал Андерфест ќе се одржи по петти пат на 13.ти октомври 2023 година во Младинскиот културен центар (МКЦ). На овој ЈУБИЛЕЈ публиката ќе може да ужива во музиката од алтернативнатарок, панк рок, метал, хардкор сцената од нашата држава која ќе покаже дека е одлична и има што да понуди

Објавено на

часот

Сподели

!Од најавените бендови сите се одлично познати на македонската публика. Се работи за актуелни музички имиња, за кои организаторите очекуваат многу публика и ветуваат забава.

На Андерфест 5 ќе настапат: Преку ред, Ред 18, Конспираси, Луфтанза, Пич Ваис и Последен удар.

Продажбата на карти за концертот e започната и истите можете да се набави и онлајн.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ