вторник, 21 мај 2024

Алонсо го продолжи договорот со Астон Мартин

Фернандо Алонсо и во наредната сезона ќе биде возач на Астон Мартин, искусниот Шпанец не планира да се откаже од Формула 1.

Објавено на

часот

Сподели

Актуелниот договор на Алонсо со Астон Мартин истекуваше по крајот на оваа сезона, но таа нема да биде последна. Двете страни се договорија за продолжување на соработката.

Двократниот шампион, Алонсо со 42 години е најстар возач во Формула 1, но повеќе пати нагласи дека е исклучитено мотивиран да се натпреварува.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ