петок, 14 јуни 2024

Алкараз во голем стил го почна настапот на Вимблдон

Објавено на

часот

Сподели

Алкараз беше неверојатен во првиот сет добивајќи го со 6-0, во вториот сет Шарди успеа да освои два гејма, а конечно во третиот беше рамноправен и успеа да освои пет гејма.

Во второто коло Алкараз ќе игра со победникот од мечот меѓу Александар Милер и Артур Риндеркнеш.

Денешниот ден на Вимблдон е во знакот на дождот, па мечеви има само на терените кои имаат кров.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ