недела, 23 јуни 2024
Вимблдон

Алкараз го помина Беретини и избори четвртфинале на Вимблдон

Објавено на

часот

Сподели

Беретини одлично го почна мечот, го доби првиот сет со 6-3, но тоа беше се што направи. Следните три гејма му припаднаа на Алкараз со идентични 6-3, за конечна победа од 3-1 во сетови.

Во своето прво четвртфинале на Вимблдон, Алкараз ќе игра против Руне кој со 3-1 го совлада Димитров.

Другите четвртфинални двојки се Медведев против Еубанкс кој направи вистинско изненадување елиминирајќи го Циципас.

Ѓоковиќ ќе игра против Рибљов, а Синер со Сафулин.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ