четврток, 30 мај 2024

Алкараз го откажа учеството во Барселона

Иако на списокот фигурираше како прв носител на турнирот, Карлос Алкараз нема да се појави на мастерс турнирот во Барселона кој почнува утре.

Објавено на

часот

Сподели

Проблем на Алкараз му прави надлактицата на десната рака поради што не може да ја удира топката како што сака.

Младиот шпански тениски ас е бранител на трофејот во Барселона, па со откажувањето ќе загуби 500 бода на АТП листата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ