среда, 29 мај 2024

Алкараз го откажа настапот во Рим

Карлос Алкараз штотуку се врати по паузата поради повреда и врза три меча во Мадрид, повторно ќе мора надвор од теренот.

Објавено на

часот

Сподели

Третиот најдобар тенисер во моментов, Карлос Алкараз објави дека го откажува настапот на турнирот во Рим кој почнува идната недела.

Причината е повреда на подлактицата на десната рака. Тој сака максимално да ја санира таа повреда пред почетокот на Ролан Гарос.

Вчера Алкараз рече дека со нетрпение чека да се сретне со Ѓоковиќ, но тоа сепак нема да биде во Рим.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ