вторник, 5 март 2024
Експресно си најде нов ангажман

Александар Васоски е нов тренер на Силекс

Силекс попладнево соопшти дека Александар Васоски е именуван за нов тренер, популарниот „Тетовче“ ќе го наследи Горазд Михајлов на кормилото на тимот од Кратово.

Објавено на

часот

Сподели

Александар Васоски експресно си најде нов ангажман откако пред десетина дена се повлече од тренерското столче на Вардар.

Популарниот „Тетовче“ ќе го наследи Горазд Михајлов на кормилото на Силекс, соработката официјално беше потврдена попладнево.

Тимот од Кратово во моментов е четвртопласиран на табелата во ПМФЛ со 27 бодови на 18 натпревари.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ