сабота, 20 април 2024

Активен пожар во Чашка

Објавено на

часот

Сподели

Од ЈП „Национални шуми“ – подружница Бабуна – Велес добиено е известување во кое се наведува дека пожарот е на непристапен терен.

Можно е во текот на утрешниот ден да се побара и поддршка за гаснење на пожарот од воздух, информира ЦУК.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ