сабота, 25 мај 2024

Aко возите накај Бугарија може да налетате на камења

На повеќе патни правци утрово се вози по влажни коловози, а на места има и ситни одрони и камења, а ообено на патот од Калиманци кон Бугарија, велат од Центарот за управување со кризи – ЦУК.

Фото: ЈП за државни патишта

Објавено на

часот

Сподели

„Коловозите во државата на многу места се влажни и имало ситни одрони на сите патни правци во последното деноноќие. Екипите ги отстранувале одроните на патот и нема прекин на сообраќајот, информираат од АМСМ. Конкретно, Регионалниот ЦУК Штип информира дека на патните правци Брана Калиманци – граничен премин кон Република Бугарија, Македонска Каменица – Рудник „Саса“ и на патниот правец Делчево – Пехчево, коловозите се влажни и има ситни одрони при што се препорачува внимателно возење“, велат од ЦУК.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ