недела, 14 април 2024

„Ако има потреба, ќе се бориме за неа“: Пригожин порача дека Вагнер ќе ја направи белоруската армија втора најдобра во светот

Објавено на

часот

Сподели

„Ако има потреба, ќе се бориме за неа“, рече Пригожин во видеото објавено на Телеграм, пренесува Ројтерс.

Тој додаде дека борците на Вагнер ќе останат во Белорусија уште некое време.

Зборувајќи за ситуацијата во Украина, Пригожин рече дека е „срамота“ во која „Вагнер“ не треба да учествува.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ