среда, 19 јуни 2024

Ајнтрахт е само третиот клуб кој ја освоил Лига Европа без пораз

Објавено на

часот

Сподели

рманскиот тим стана само третиот клуб кој ја почнал Лига Европа од групната фаза и ја освоил без ниту еден пораз. Претходно тоа го направиле Виљареал и Челси.

Ајнтрахт на патот до финалето ја елиминираше и Барселона.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ