понеделник, 27 мај 2024

Ајакс го доживеа најтешкиот пораз во својата историја (ВИДЕО)

Ајакс со 6-0 загуби на гостувањето кај Феенорд во големото холандско дерби, ова беше најтешкиот пораз за гигантот во неговата историја.

Објавено на

часот

Сподели

Ајакс првпат во својата историја загуби официјален натпревар со шест голови разлика.

За да се долови овој дебакл доволно е да се каже дека Феенорд упати 30 шута кон голот на Ајакс, а тимот од Амстердам шутна само еднаш.

Паишао ја отвори и ја затвори серијата голови, два погодоци постигна и Минтех, по еднаш погодија Ханчко и Тимбер.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ